Digitmed S.A. to innowacyjna, polska firma technologiczna. Spółka powstała w 2015 roku jako start-up badawczo-rozwojowy skierowany na analizę obrazów medycznych przy użyciu uczenia maszynowego oraz „deep learning”. Głównym produktem firmy jest kompleksowy system wsparcia do diagnostyki preparatów cytologicznych. Spółka jest w trakcie certyfikacji wyrobu medycznego wg normy PN:EN ISO 13485. Założycielami spółki byli: dr hab. inż. Jakub Barbasz, dr Łukasz Lasyk, lek. Paweł Żuk oraz lek. Artur Prusaczyk. Od momentu powstania zespół założycielski silnie ukierunkowuje firmę na ciągły rozwój technologii odpowiadający na potrzeby klienta. Zespół spółki tworzą zaangażowani ludzie: algorytmicy, programiści, fizycy, lekarze, patomorfolodzy oraz diagności laboratoryjni, którym przyświecają wspólne cele -realizować misję firmy.

Misją firmy jest zwiększenie dostępności profilaktycznych cytologii ginekologicznych oraz podniesienie jakości oceny cytologii. Naszą strategią jest tworzyć rozwiązania dostarczające na czas odpowiednie informacje personelowi medycznemu.

W kontaktach, nie tylko z naszymi klientami, ale również z dostawcami, partnerami oraz pracownikami, działamy w oparciu o wartości, które są dla nas ważne w codziennej pracy. Nasza praca opiera się głównie na rzetelności oraz odpowiedzialności za powierzone zadania. Wszystkie zadania są realizowane zgodnie z wartościami zapisanymi w Kodeksie Etyki w Biznesie.